O tych 4 zasadach pamiętaj wychodząc w góry!
Planujesz zimowe wyprawy w góry? Kursylawinowe.pl i PZU podpowiadają jak się przygotować i o czym pamiętać na szlaku.
Planujesz zimowe wyprawy w góry? Kursylawinowe.pl i PZU podpowiadają jak się przygotować i o czym pamiętać na szlaku.
Jesień jaka jest każdy widzi. Raz słoneczna i piękna, a raz deszczowa i mglista. Nie przeszkodzi nam jednak w odkrywaniu nowych, ciekawych miejsc. Przymierzaj nowe buty Salomon i wyjdź na wycieczkę! Możesz przemierzać zarówno Wysokie Tatry lub nieco mniejsze Beskidy - jednak czasem przygoda czai się po prostu za rogiem. Szybki wypad poza miasto lub do najbliższego parku również może zapewnić niezłą zabawę podczas jesiennych dni! Nie siedź w domu - odkrywaj!
Pierwszym krokiem, który pozwoli uniknąć upadków do szczelin jest zrozumienie topografii lodowca i sezonowych zmian w pokrywie śnieżnej. Jeżeli będziemy wiedzieć, gdzie mogą występować szczeliny, będzie nam łatwiej uniknąć ich spotkania w nieprzyjemnych dla nas okolicznościach.
Najwyższy szczyt Alp przyciąga wspinaczy i turystów górskich z całego świata jak magnes. Niestety wiąże się to z ogromna ilością poważnych wypadków.
Szlak o długości 5000 km, trasa od Meksyku po Kanadę i dwóch Polaków chcących pokonać ją na własnych nogach. Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński wyruszyli na ekstremalny trekking.
Aconcagua to nie tylko najwyższa góra Ameryki, południowej hemisfery, ale i legenda, a dla wielu marzenie. Aconcagua ma w sobie coś z magii i niejednokrotnie miłośnicy górskich przygód obierają sobie za cel postawić nogę na wierzchołku.
Tylko w pierwszym półroczu 2017 r. ratownicy GOPR interweniowali 856 razy ratując 910 osób. By zbliżająca się zima nie była dla nich równie pracowita, przypominamy 7 błędów popełnianych przez turystów na szlaku. Ku przestrodze.
Ta zimowa impreza, organizowana przez Fjällräven, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników outdooru na całym świecie. W tym sezonie powraca w zmienionej formule, aby jeszcze większa liczba ludzi miała szansę na przeżycie tej niesamowitej przygody.
Studenci z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych z poznańskiego UAM wzięli udział w ekspedycji naukowej do Kazachstanu i Kirgistanu. Szczegółowe badania terenowe miały miejsce w lipcu 2017.
...„Indianin zostawia ślady tylko wtedy, gdy sobie tego życzy, jeśli nie chce być odnaleziony, możesz przejść obok niego i go nie spostrzeżesz”.
Kto z nas nie marzył żeby po prostu zabrać plecak, założyć buty trekkingowe i zniknąć gdzieś w niedostępnych górach? Marzenie wielu z nas zrealizowała Kalen Thorien. Amerykanka postanowiła samotnie pokonać wymagającą trasę poprzez Sierra Nevada. 18 dni przygody, zwątpienia i radości, 270 mil pokonanych z plecakiem, noclegi w najpiękniejszych miejscach… Zobaczcie:
Latarka, kolorowe race, a nawet własne ciało mogą posłużyć do skutecznego komunikowania się fanom outdooru i survivalowcom. Prawidłowa sygnalizacja ułatwia porozumiewanie się grupie, ale potrafi też uratować życie.
Myślicie o zdobyciu najwyższego szczytu Alp? A może o dokonaniu tego w czasie lepszym od Kiliana Jorneta:-)? Praktyczne porady Emilii Romanowicz z pewnością będą pomocne.
Jedna z ciekawszych górskich imprez w Europie za nami.
Już w ten piątek (15 kwietnia 2016) na najwyższy szczyt Szwajcarii, Dufourspitze (4634 m n.p.m.), rusza wyprawa w ramach projektu Euro Summit Adventure, z niewidomym Jurkiem Płonką na czele.