Od Żółtej Ławki do Pośredniej Grani – trzeci odcinek cyklu dotyczącego grani bocznej, rozdzielającej Doliny Staroleśną i Małej Zimnej Wody, wprowadza nas w teren, którym koneserzy tatrzańskich graniówek nie będą rozczarowani. Imponujące zerwy, ostre turniczki, trudny orientacyjnie teren i ekspozycja… Na szczęście Andrzej Marcisz wyszukuje słabe punkty i bezbłędnie prowadzi nas drogą o relatywnie niewielkich trudnościach technicznych. Morze wypiętrzonego i poszarpanego granitu kulminuje szczytem Pośredniej Grani (2440 m), którego wybitność docenia większość osób, które w Tatry nie trafiają przypadkowo. Taternicy znają go doskonale dzięki wielu ścianom, które bronią do niego dostępu ze wszystkich stron poza południową. Dla narciarzy łakomym kąskiem są strome żleby, które opadają z Żółtej Ławki i Pośredniej Przełęczy. Zjazd na nartach z samego wierzchołka Pośredniej Grani poprzez południowe zbocza i Żleb Stilla to już górna półka. Pośrednia Grań największą estymą cieszy się jednak wśród turystów wysokogórskich, dla których jest najniższym szczytem w Wielkiej Koronie Tatr – czyli zbiorze czternastu wybitnych szczytów tatrzańskich, które wznoszą się ponad wysokość 8000 stóp.
Zaczyna się ciekawie? Nie pozostaje więc nic innego, jak sięgnąć po najnowsze wydanie Magazynu GÓRY, w którym znajdziecie pełny opis tej fascynującej wspinaczki.
Przypominamy: Magazyn GÓRY znajdziecie zawsze w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych Czytelników, GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.