Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej - czy warto...?
Szczeliny, seraki, wieczna zmarzlina, tego u nas nie doświadczymy, ale surowe warunki zimowe, lawiny, odmrożenia to zjawiska bliskie również polskim górom.
Szczeliny, seraki, wieczna zmarzlina, tego u nas nie doświadczymy, ale surowe warunki zimowe, lawiny, odmrożenia to zjawiska bliskie również polskim górom.
Niektóre góry dużo bardziej od innych są naznaczone ciężarem milionów lat, które je uformowały. Tutaj czas przybiera konkretną, fizyczną formę – staje się swego rodzaju bytem. I wcale nie oznacza to, że byt ten jest przyjazny.
Spotkanie z autorami książki „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” - Dominikiem Szczepańskim i Piotrem Tomzą odbędzie się w Faktycznym Domu Kultury, w Warszawie, w środę 12 października o godzinie 19.00. Wstęp wolny!
Książka pt. „Lot koło Nagiej Damy” autorstwa Moniki Rogozińskiej została książką górską roku 2016 (ex aequo) w kategorii wspomnienia i autobiografia na XXI Festiwali Górskim w Lądku – Zdrój.
Przebywając w tym roku na wakacjach w Starigradzie w sklepie w Paklenicy zauważyłem efektowną okładkę przewodnika wspinaczkowego po Chorwacji.
Portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa. Już niebawem, 31 sierpnia premiera biografii Jerzego Kukuczki.
Wapień i granit. Setki rejonów, tysiące skał i pięknych dróg. Wszystko to znajdziecie w pachnących nowością pozycjach wydawnictwa GÓRY Books: przewodnikach wspinaczkowych JURA 2 i GÓRY SOKOLE wydanie 2.
Wojtek Kurtyka o książce Bernadette McDonald "Alpejscy wojownicy"
Nowa książka autorki bestsellerowej „Ucieczki na szczyt”
Adam Pustelnik to jeden z najlepszych polskich wspinaczy. Beata i Łukasz Kaczmarek – oficjalni opiekunowie Kadry Narodowej we Wspinaczce – mają natomiast ogromną wiedzę dotyczącą zapobiegania i leczenia kontuzji wspinaczkowych. Efektem ich współpracy jest unikatowy podręcznik łączący doświadczenie Adama i praktykę Autorów książki. Znajdziecie w nim ponad 160 ćwiczeń zawartych w 60 gotowych zestawach.
W tomie drugim Wielicki ze swadą opowiada o swoich największych solowych wspinaczkach – na Dhaulagiri i Shisha Pangme – oraz opus magnum: samotnym wejściu na mityczną Nanga Parbat. Barwnie opisuje kolejne potyczki z „górą gór” – K2, zakończone wejściem na ten szczyt w 1996 roku. Relacjonuje wyprawy quasi-komercyjne, jak i ambitne ekspedycje zimowe, którymi kierował. Po raz pierwszy odsłania nieznane szczegóły zdobywczej, ale zakończonej wielką tragedią zimowej wyprawy na Broad Peak w 2013 roku. Nie zabrakło też wątków prywatnych, dotyczących działalności biznesowej oraz prezentujących filozofie życia i światopogląd bohatera.