Czyżby zima w odwrocie? Wbrew pozorom to kwestia stanu ducha i chęci znalezienia wyzwania na nadchodzący weekend. Pierwsza z wymienionych rzeczy jest od nas niezależna, w drugiej postanowiliśmy Was wyręczyć i znaleźliśmy imprezę odpowiednią do pory roku. Co powiecie na Zimowy Festiwal Biegowy w Rudawach? Brzmi jak trzeba (czyli siarczyście), a przyglądając się proponowanym trasom można założyć, że bez względu na aurę każdy znajdzie coś dla siebie.
Fot. Jacek Deneka – UltraLovers
Organizatorzy wydarzenia przygotowali 4 trasy: epicką w zimowych warunkach sześćdziesiątkę, ulubioną przez osoby w średnim wieku „ryczącą” czterdziestkę, trudną do zlekceważenia dwudziestkę i coś w sam raz dla początkujących poszukiwaczy przygód lub entuzjastów szybkości – dyszkę (również w wersji dla rodzin).
Wszystkie trasy poprowadzone zostały przez najpiękniejsze rejony Rudaw Janowickich, gdzie czeka przeprawa przez dzikie góry i skały, ciężka wspinaczka oraz śnieżne lub lodowe zbiegi. Po drodze będzie możliwość odhaczenia wielu turystycznych atrakcji (oczywiście w przyspieszonym tempie), jak zamek Bolczów, Starościńskie Skały, Sokoliki, Krzyżna Góra, Skalnik i schronisko Szwajcarka, przy którym usytuowany jest start i meta.
Na dystans 20 km limit uczestników został już wyczerpany, ale na wszystkie pozostałe biegi zapisy pozostają otwarte do końca dnia dzisiejszego, tj. 18 lutego. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy w Rudawy Janowickie. Informacje o wydarzeniu dostępne są pod linkiem: http://www.rudawy.pl/
Fot. Jacek Deneka – UltraLovers
Na poszczególne trasy zawodnicy wybiegają od wczesnego ranka w sobotę 19 lutego, a nad bezpieczeństwem imprezy będzie czuwał niezawodny GOPR. Oprócz wielu atrakcji przygotowanych przez Organizatorów wydarzenia, Fundację Szczyt za Szczytem, wszyscy zainteresowani podniesieniem swoich górskich umiejętności będą mieli również okazję dowiedzieć się o projekcie Akademia GOPR do czego serdecznie zachęcamy.
Akademia GOPR to program szkoleń i kursów skierowanych do miłośników różnych górskich aktywności, jak i tych, którzy marzą dopiero, aby wkroczyć do tego świata. Pod szyldem Akademii GOPR prowadzone są szkolenia i warsztaty m. in. z zakresu górskich niebezpieczeństw, przygotowania sprzętowego, pierwszej pomocy, skitouringu, lawinoznawstwa, wspinaczki skalnej i jaskiniowej. Ratownicy liczą, że ta nowa forma działalności nie tylko przyczyni się do poszerzenia kompetencji turystów górskich, ale w przyszłości może zaowocować zwiększeniem liczby kandydatów do GOPR.