Icebreaker to marka, która jako pierwsza zaczęła wykorzystywać wełnę merino w produkcji odzieży. Pozyskuje ją z owiec wypasanych w Alpach Południowych w Nowej Zelandii.
Przypomnijmy właściwości tego naturalnego włókna, tak w ostatnim czasie spopularyzowanego:
Potwierdzeniem tych wszystkich cech jest Vertex Fair Isle Half Zip Long Sleeve, czyli zapinana pod szyją na zamek bluza z długim rękawem marki Icebreaker.
Zastosowania outdoorowe wełny merino są chyba nie tylko dla mnie oczywiste (patrz cechy merino wyżej), natomiast wydaje mi się, że należałoby bardziej promować tę odzież jako codzienną. Bo przecież szczególnie na co dzień, podczas wielogodzinnej gonitwy do pracy, z pracy, na zakupy, na spotkanie, po dzieci, na zajęcia etc. odzież, która zapewniłaby nam komfort poczucia braku przepocenia i jednocześnie dobrego wyglądu najbardziej jest nam potrzebna. To właśnie w podróży bardziej przymykamy oko na pewne niedociągnięcia, w stylu: pogniecione spodnie czy lekko nieświeża bluzeczka. Na co dzień takie rzeczy rażą.
Vertex Fair Isle wygląda elegancko, przyciąga wzrok ciekawym wzorem, nigdy się nie gniecie, idealnie układa się na ciele, a poza tym posiada wszystkie dobre cechy wełny merino – czyli to, co idealna gospodyni domu, małżonka i matka potrzebuje, by czuć się dobrze i zachwycać innych, a jednocześnie mieć energię do działania.
Krój i inne rozwiązania sprawiają wrażenie dobrze przemyślanej całości. Bluza przyjemnie układa się na ciele, nosi się ją wygodnie i razem z bielizną merino pod spodem tworzy ocieplającą w chłodne dni całość. Dużym atutem jest oryginalny wzór, dzięki któremu można się w niej czuć kobieco na co dzień i podczas wyjazdów. Nie ulegającą wątpliwości zaletą jest wykonanie z wełny merino (100 % merino o gramaturze 260 g/m²), co gwarantuje wykorzystanie w użytkowaniu wszystkich dobrych cech tego włókna. Tylko cena odzieży z wełny merino nie jest najniższa. Moje jednak doświadczenia są takie, że z merino jest trochę jak z puchem – będzie nam służyć długie lata. Mnie osobiście przekonuje wykorzystanie dostępnych nam naturalnych surowców. „Zanurz się głęboko w naturę, a zrozumiesz wszystko lepiej” - powiedział kiedyś Albert Einstein...
Tekst: Kamila Gruszka
Pełna wersja recenzji na: www.ceneria.pl