40 metrów nad ziemią z Grolsch Expedition

Młodzi i niezależni biją kolejne rekordy Polski w highline.
frychu
M. Ciesielski
Wartwa pierwsza i druga zewnętrzna
Aktualnie, zarówno na świecie jak i w Polsce, furorę zaczyna robić odzież z materiału znanego ogólnie pod nazwą soft shell. Pamiętajmy jednak, że bardzo dużo zależy od producenta tkaniny.
Marcin Bończa-Tomaszewski
Najważniejszy suplement
Który suplement jest najlepszy na siłę? Brać HMB czy może glutaminę z BCAA? Co sądzisz o nowym stack'u firmy "X"? Za każdym razem, kiedy jestem obsypywany tego typu pytaniami, zadaję kolejne.
Przejście 54 metrów po 2,5 centymetrowej taśmie zawieszonej 40 metrów nad ziemią! Tego dokonać może tylko człowiek z pasją. Jan Gałek, członek wyprawy Grolsch Expedition, stał się pierwszym Polakiem, który pokonał "The Great Bongzilla" w Kalifornii, przechodząc ten niezwykły dystans. Przed członkami wyprawy kolejne wyzwanie – próba pobicia rekordu świata w najdłuższym przejściu highline. Czy im się uda? Tego można się dowiedzieć z ich bloga na www.facebook.com/themarkorgpl. Wyprawa, która rozpoczęła się na początku listopada zeszłego roku, potrwa jeszcze do 13 lutego.

W poniedziałek 28 września 2009 cała Polska żyła tym, co wydarzyło się w centrum Warszawy pomiędzy Domami Towarowymi „Centrum”. Janek Gałek – polski slick i highliner pokazał, co dla niego oznacza podążać własną drogą. Przeszedł nad głowami ludzi, 15 metrów nad ziemią. Janek chcąc realizować swoją pasję zwrócił się do marki Grosch o pomoc w spełnieniu marzenia. Tak narodził się pomysł wyprawy Grolsch Expedition. Do Janka Gałka dołączyli też Damian Czermak oraz Michał Korniewicz. Wyruszyli razem do USA, 3 listopada, aby dokonać pierwszych polskich przejść po najtrudniejszych highlinach świata. Ich ambicje sięgają jeszcze dalej – zamierzają pobić rekord świata w tej trudnej dyscyplinie.

Podążanie własną drogą, pasja, niezależność - to wartości bliskie zarówno filozofii marki Grolsch, jak też polskim slicklinerom. Dlatego marka postanowiła pomóc im spełnić marzenia i zdecydowała się stać się głównym sponsorem wyprawy. „To, co marka Grolsch ceni najbardziej w tych młodych ludziach, to ich entuzjazm i determinacja w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. To także docenienie niezależnego ducha, który potrafi podążać własną drogą.” – podkreśla Tomasz Kanton, brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas odbywającego się kalifornijskim Moab wydarzenia Thanksgiving Highline Festival Jan Gałek stał się pierwszym w historii Polakiem, który dokonał przejścia 40 metrów nad ziemią (to wysokość ok. 15-metrowego bloku) po 54 metrowym „The Great Bongzilla” slackline. Po nim wyczyn ten udało się powtórzyć także drugiemu członkowi wyprawy – Damianowi Czermakowi.

„Osobiście mogę śmiało powiedzieć, że podczas Grolsch Expedition każdemu z nas udało się osiągnąć ogromny postęp.” – skomentował wyczyn Jan Gałek. „Każdy z członków ekipy pobił swoje stare rekordy, przesunął granice swoich możliwości i wydaje mi się, że byliśmy w Moab jedną z mocniejszych ekip”

Przed członkami Grolsch Expedition jeszcze jedno wyzwanie. Planują oni pobić obecny rekord świata w highlinie (wynosi on 67 metrów i należy do Jerry’ego Miszewskiego – Amerykanina o polskich korzeniach). Czy uda im się go pokonać można dowiedzieć się śledząc ich blog na http://www.facebook.com/themarkorgpl

Grolsch Expedition jeszcze się nie zakończyła, potrwa do 13 lutego, ale ekipa już ma na swoim koncie znaczące sukcesy.

Do kolejnych osiągnięć ekipy Grolsch Expedition należało przejście jako pierwszych w historii Polaków: 45-metrowym torem Double Trouble Madness oraz Cave Corridor i "EBGB" w Narodowym Parku Joshua Tree w Kalifornii.

Więcej na: http://www.facebook.com/themarkorgpl
 
 

 
Dodane 2010-02-01 przez: feega
 
 



Góry magazyn sportowy
echa z gór | rock serwis | biznes info | imprezy | będzie | różnostkie | nasze skały | miejscówki | skalne raje | topo | skitury | relacje | biblioteka górska | ludzie | fotogaleria | filmy | społeczność | bloGORY | hyde park | ogłoszenia | linki | sprzęt | katalogi | testy | poradnik | ceneria | Bezpiecznie w GÓRACH: GOPR / PZU | poradnik GORE-TEX | GÓRY archiwum | prenumerata | konkurs | sklep GORYonline | PolarSport | Marabut | GPS | GÓRY TREK | GÓRY SNOW | Książki GÓR | Targi Kielce | Festiwale | ostatnio dodane |
O nas | Reklama | Kontakt | Praca

Copyright 2004 - 2010 Goryonline.com